Facebook wprowadza przycisk “Nie lubię”

Szefostwo Facebooka rozważa wprowadzenie w serwisie dodatkowego przycisku „Nie lubię!”. – To interesująca koncepcja, która może się przydać w niektórych sytuacjach – przyznaje Mark Zuckerberg, twórca i szef Facebooka.

O tym, że w przyszłości możliwe jest pojawienie się na Facebooku nowego przycisku o nazwie „Nie lubię!” Zuckerberg poinformował podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi z użytkownikami serwisu.

– Myślimy o tym całkiem poważnie – powiedział szef Facebooka. – To interesujący pomysł, wprowadzenie tego narzędzia mogłoby rozwiązać wiele nietypowych sytuacji.

Zuckerberg zastrzegł, że nowy przycisk nie miałby być w żadnym wypadku narzędziem służącym do wyrażania wrogich uczuć wobec innych użytkowników platformy. Mógłby być jednak użyteczny w niektórych sytuacjach, w których użycie przycisku „Lubię to!” wydaje się nie na miejscu i może być mało komfortowe dla użytkowników. Jako przykład podał wpisy informujące o tym, że w czyimś życiu wydarzyło się nieszczęście.

Zuckerberg zaznaczył dobitnie, że nawet jeśli idea przycisku „Nie lubię!” spotka się z przychylnością użytkowników, to jego wprowadzenia nie należy spodziewać się w najbliższej przyszłości.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl