Fakty i mity dotyczące kwasów tłuszczowych z grupy omega-3

Stawiamy 4 konkretne pytania i udzielamy odpowiedzi, aby rozwiać Twoje wątpliwości. Powołujemy się na uznane, rzetelne i wiarygodne  badania naukowe dot. wpływu kwasów Omega-3 na organizm człowieka. Sprawdź co jest prawdą, a co mitem.

  • Czy kwasy Omega-3 dobrze wpływają na serce?
  • Czy kwasy Omega-3 zwiększają ryzyko raka?
  • Czy kwasy Omega poprawiają pamięć?
  • Czy kwasy Omega-3 pochodzące z ryb są najcenniejsze?

4 WAŻNE PYTANIA ZMIENIAMY W KONKRETNE ODPOWIEDZI.

KWASY Z GRUPY OMEGA-3 POZYTYWNIE WPŁYWAJĄ NA UKŁAD KRĄŻENIA I SERCE
PRAWDA! Wiele niezależnych badań potwierdza, że regularne przyjmowanie kwasów Omega-3 pozytywnie wpływa na pracę układu krążenia. Co więcej, analizy naukowe GISSI-HF (tj. wieloośrodkowe, randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą) wykazały, że przyjmowanie 1 grama kwasów przez 4 lata zmniejsza ryzyko śmierci wskutek zaburzeń układu krążenia o 8,9%.

KWASY OMEGA-3 ZWIĘKSZAJĄ RYZYKO CHORÓB NOWOTWOROWYCH
NIEPAWDA! W ostatnim czasie w Internecie pojawiło się wiele artykułów, które sugerują lub informują wprost, że regularne przyjmowanie kwasów Omega-3 zwiększa ryzyko niektórych nowotworów, np. raka prostaty. Wnioski z badań naukowych wykonanych przez dr Johannę Budwig są odwrotne. Analizy wykazały, że regularne spożywanie rekomendowanych dawek dziennych kwasów Omega-3 ograniczyło ryzyko zachorowań na nowotwór gruczołu prostaty, piersi oraz trzustki.

KWASY OMEGA-3 POPRAWIAJĄ PAMIĘĆ
PRAWDA! Badania (m.in analizy przeprowadzone przez prof. Yves Sauve’a z Uniwersytetu Alberta) wykazały, że regularne przyjmowanie dawki 1,5 g kwasów Omega-3 dziennie przyczynia się do poprawy koncentracji oraz stymulacji obszarów mózgu odpowiedzialnych za pamięć.

NAJLEPSZE JAKOŚCIOWE KWASY OMEGA-3 POCHODZĄ Z RYB
NIEPRAWDA! Choć właśnie ryby są najbogatszym źródłem kwasów Omega-3, to negatywny wpływ na ich jakość wywiera zanieczyszczenie akwenów wodnych. Należy ponadto pamiętać, że smażenie ryb powoduje utratę cennych kwasów. Z tego względu warto zapłacić więcej i jadać ryby pochodzące z czystych rejonów – np. z wód terytorialnych Norwegii lub korzystać z suplementów diety, które nie zawierają żadnych toksycznych substancji.

CZY WIESZ, ŻE…

  • Wiele osób oraz specjalistów potwierdza pozytywny wpływ kwasów Omega-3 jako suplementu, który dobrze wspomaga kuracje odchudzające.
  • Naukowcy z amerykańskiego Allegheny College wykazali, że kwasy Omega-3 mogą być skutecznym suplementem diety wspomagającym walkę z depresją.
  • Eskimosi, spożywając czysty tran zawierający wysokiej jakości kwasy Omega-3, dużo rzadziej niż mieszkańcy krajów Unii Europejskiej zapadają na choroby układu krążenia.

Żyj zdrowo spożywając regularnie suplementy diety od Natural Pharmaceuticals. Zapraszamy!

Autor artykułu
Natural Pharmaceuticals dąży do bycia ekspertem na rynku suplementów diety z kwasami tłuszczowymi omega-3. Pragniemy to osiągnąć oferując najwyższej jakości zdrowe produkty.