Filmy, seriale i muzyka na steamie?

Stworzony przez Valve, Steam jest jedną z najważniejszych platform gamingowych w ówczesnym Świecie. Zrzeszająca miliony graczy, potężna platforma jest obecnie w fazie Beta, ale twórcy cały czas dodają do niej coś nowego. Dzisiaj, w kodzie binarnym Steam’a znaleziono ID programu do odtwarzania muzyki, filmów etc. Nowa aplikacja może sugerować, że Valve planuje wprowadzić do Steama usługi, które sprawią, że platforma ta idealnie nada się jako centrum rozrywki do naszych salonów.

Z drugiej strony, aplikacja ta może sugerować, że Valve po prostu planuje ulepszyć te systemy, które już istnieją. Użytkownicy mogą np. kupić soundtrack z danej gry, który jest zapisywany głęboko w folderach Steam. Powstaje również aplikacja o nazwie Steam Music Beta, która ma pozwolić użytkownikom na słuchanie ich własnych składanek, podczas grania w daną produkcje.

Ponadto Valve posiada już w swojej ofercie możliwość oglądania filmów na platformie Steam. Czego przykładem jest Indie Game The Movie. Pełnometrażowa produkcja, którą można obejrzeć z poziomu Steam’a. Oczywiście wszystkie te usługi wymagają usprawnień, jednakże pojawienie się w kodzie binarnym nowej aplikacji, może sugerować, że jest to kwestia najbliższych kilku tygodni. Wygląda na to, że niedługo komputery staną się funkcjonalnym źródłem rozrywki

Źródło: uk.ign.com/articles/2014/08/11/film-tv-series-and-more-coming-to-steam