Nowa branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej

Narodowa Loteria Paragonowa to niezwykle ciekawa akcja konsumencka. W drugim kwartale 2016 roku, tak jak w poprzednich jej edycjach, także nie zabraknie emocji. Od kwietnia premiowane będą paragony wydane przez nową branżę.Przez następne 3 miesiące konsumenci będą mogli zgłaszać do dodatkowego losowania potwierdzenia sprzedaży z warsztatów samochodowych oraz punktów wulkanizacji. 18 kwietnia zostanie także wytypowany zwycięzca nagrody specjalnej, z działalności premiowanej w ubiegłym kwartale.

O początku jej trwania, Loteria Ministerstwa Finansów cieszy się nieustającym zainteresowaniem konsumentów. Istotne jest, że to nie tylko szansa na wygraną, ale przede wszystkim działanie niosące ze sobą solidne walory edukacyjne. Pula nagród przewidziana w najbliższym losowaniu jest nie do pogardzenia: 95 552,50 złotych. Nagrodą dla posiadacza szczęśliwego paragonu jest auto osobowe Opel Insignia.

18 kwietnia drugie losowanie nagrody specjalnej

Zgodnie z regulaminem Narodowej Loterii Paragonowej, raz na 3 miesiące typowana jest nagroda specjalna. Aby znaleźć się wśród osób, które mają szansę na wygranie Opla Insignia, trzeba w odpowiednim czasie zarejestrować paragon fiskalny z aktualnie premiowanej branży. Warto jednak zgłaszać wszystkie dokumenty potwierdzające sprzedaż, ponieważ każdy z nich weźmie udział w losowaniu dodatkowych nagód.

– W loterii Ministerstwa Finansów można zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych. Niemniej, trzeba pamiętać o tym, aby dokonać zgłoszenia w miesiącu, w którym doszło do zakupu produktu lub usługi. Co więcej, na stronie internetowej akcji można rejestrować jedynie paragony z kasy fiskalnej. Innego rodzaju wydruki, np. faktury VAT lub potwierdzenia płatności kartą, nie pozwalają na wzięcie udziału w loterii. Zasady te dotyczą także losowania nagrody specjalnej – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

W pierwszym kwartale 2016 roku, branżą premiowaną były praktyka lekarska i dentystyczna. Spośród osób, które zarejestrowały paragon fiskalny za usługę świadczoną przez jedną z tych działalności, już 18 kwietnia zostanie wylosowany zwycięzca.  Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć w  telewizji TVP Regionalna oraz na profilu Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie internetowym YouTube.

Zmiana branży premiowanej w loterii MF

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 roku warto gromadzić i rejestrować paragony, które wystawiane są w warsztatach samochodowych lub w wulkanizacjach. Podczas kolejnego losowania (18 lipca br.), spośród zgłoszonych osób, które zgłosiły takie dokumentów sprzedaży, zostanie wyłoniony właściciel następnego auta.

– Przez najbliższe 3 miesiące warto zwracać szczególną uwagę na to, jakie dokumenty potwierdzające dokonanie transakcji są wystawiane w warsztatach samochodowych oraz punktach wulkanizacji. Idea branży premiowanej, jak i całej loterii, nie ogranicza się tylko do rywalizacji o nagrody. Paragon fiskalny jest dowodem na to, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót ze sprzedaży na rzecz klientów indywidualnych, prowadzi swoją działalność zgodnie z przepisami i odprowadza należne podatki – podkreśla ekspert PCKF.

Kształcenie poprzez nagradzanie

Zgodnie z informacjami, które pod koniec lutego 2016 roku udostępniło Ministerstwo Finansów, przez jedynie 4 miesiące trwania loterii zarejestrowano niesamowitą ilość, bo blisko 56 000 000 paragonów fiskalnych. Akcja MF odniosła nieoczekiwany sukces, czego dowodem są kolejne, liczne rejestracje dowodów sprzedaży. Założonym celem loterii jest promowanie dobrych nawyków wśród kupujących oraz zwrócenie uwagi na rolę paragonu fiskalnego dla funkcjonowania gospodarki. Wydaje się, że został on w pełni osiągnięty.