Retro klawiatura dla fanów maszyn do pisania

Nie jest tajemnicą, że ludzie kochają i jednocześnie nienawidzą wirtualne klawiatury, których używa się z poziomu ekranu. To co lubimy to wygoda. To co wzbudza nienawiść to fakt, że bardzo trudno jest trafić w małe kwadraciki znajdujące się na wyświetlaczu. Ludzie po prostu wolą normalne klawiatury gdzie każdy wciśnięty klawisz jest odczuwany przez palce. Brian Min z Qwerktoys stworzył urządzenie zwane Qwerkywritter. Klawiaturę którą można podłączyć do komputera za pomocą USB lub bluetootha, a która zachowuje się w identyczny sposób co maszyna do pisania.

Qwerkywritter daje użytkownikom wszystko to czego brakuje ówczesnym urządzeniom służącym do pisania na komputerze. Każde naciśnięcie przyciska wywołuje charakterystyczny dźwięk, tak dobrze znany wszystkim ludziom, którzy kiedykolwiek mieli szansę korzystać z maszyny do pisania. Dodatkowo twórcy w przyszłości planują dodanie wózka. Pozostaje mieć nadzieje, że każde jego przesunięcie wywoła dźwięk dzwonka, który również jest nieśmiertelnym elementem związanym z maszynami do pisania.

qwerkywriter-retro-mechanical-keyboard   qwerkywriter-mechanical-keyboard   bluetooth-old-fashioned-mechanical-keyboard

Projekt klawiatury, którą można podłączyć do komputera, laptopa lub tabletu pojawił się na kickstarterze. Zainteresował on użytkowników do tego stopnia, że twórcy zdobyli znacznie więcej pieniędzy niż zakładali. Zamówienie klawiatury w przedsprzedaży to wydatek rzędu 289$. Nie wiadomo jednak ile będzie ona kosztować po premierze. W każdym razie, jeżeli ktoś jest fanem retro i zawsze chciał mieć maszynę do pisania, to to może być ciekawą alternatywą.

Źródło: gajitz.com/retro-keyboard-revives-the-lovely-clicks-of-a-typewriter/