Warto pojechać do Świnoujścia

Polski Bałtyk ma swój niewątpliwy urok. Dlatego co roku bardzo wielu Polaków i nie tylko ciągnie nad morze, mimo że pogoda często bywa niepewna, a woda morska ma z reguły temperaturę mocno orzeźwiającą.

Jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości jest niewątpliwie Świnoujście, które kusi piękną i szeroką plażą, bardzo przyjemną atmosferą i naprawdę wieloma zróżnicowanymi atrakcjami. W każdym razie, nawet w przypadku mało słonecznej pogody w Świnoujściu nie można nudzić.

Noclegi w Świnoujściu

W pełni sezonu letniego przeważnie dość trudno o noclegi blisko plaży, więc warto najlepsze oferty rezerwować dużo wcześniej, a jest w czym wybierać. Najlepiej mają ci, którzy już odwiedzali Świnoujście i znają pewne miejsca na super nocleg. Zawsze można popytać też rodzinę, przyjaciół lub znajomych.

Coraz więcej turystów poszukiwanie noclegu zaczyna od Internetu i trudno się temu dziwić. W jednym miejscu można znaleźć namiary na kilkadziesiąt propozycji i to praktycznie na każdą kieszeń. Odpowiednie filtry pomagają w szybkim rozeznaniu w temacie. Zdjęcia, filmy oraz opisy i opinie o danym obiekcie także wpływają na popularność tej formy szukania noclegu. Także fora internetowe są pełne zapytań o polecane noclegi.

Baza noclegowa w Świnoujściu jest bardzo bogata. Ponad dwanaście tysięcy zarejestrowanych miejsc czeka na turystów przez cały rok. Dla tych najbardziej oszczędnych lub pragnących więcej swobody i pewnej dzikości świetnym rozwiązaniem są kempingi i pola namiotowe, które oferują pełne zaplecze sanitarne oraz kuchenne. Z własnym namiotem spokojnie można przyjechać nawet w pełni sezonu i nie będzie żadnych problemów z noclegiem. Wynajęcie domku kempingowego w przypadku wielodniowych upałów może już stanowić pewien kłopot.

Do dyspozycji turystów jest cała baza kwater prywatnych, ośrodków wczasowych i willi w bardzo różnych cenach oraz standardzie, najczęściej działających przez cały rok. Ogromna większość z nich jest zlokalizowana w Dzielnicy Nadmorskiej. Najtańsze pokoje bywają dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach, a wyposażenie i wszelkie udogodnienia są godne podziwu. Już chyba nigdzie nie zdarzają się oferty, typu łóżko, WC i nic poza tym. Standardem są pokoje z łazienkami, coraz częściej do dyspozycji gości jest dostęp do Internetu, również dla dzieci zapewnione są place zabaw. W związku z dużą konkurencją, to każdy musi się starać w pełni zadowolić turystów. Przecież nie można sobie pozwolić na negatywne opinie, które w sieci roznoszą się z szybkością światła.

Dla osób z pełniejszą kieszenią Świnoujście oferuje luksusowe noclegi w ekskluzywnych pensjonatach, apartamentach oraz hotelach zapewniających wiele dodatkowych atrakcji w ramach noclegu, np. basen, spa, siłownia, gabinety kosmetyczne czy sauna.

Atrakcje w Świnoujściu

Dobre noclegi to oczywiście nie wszystko. Świnoujście przyciąga przede wszystkim piękną i szeroką plażą, z bardzo jasnym piaskiem. Owszem, w pełni sezonu bywają tłumy, ale wtedy warto ruszyć trochę dalej w stronę granicy z Niemcami i tam zawsze jest więcej luzu, więc można liczyć na spokojniejszy wypoczynek.

Co ciekawe, Morze Bałtyckie w Świnoujściu jest dość czyste, o czym świadczy ogromna ilość muszelek oraz meduz. To także doskonała baza dla amatorów sportów wodnych. Wypożyczalnie sprzętów i szkółki kitesurfingu przeżywają oblężenie, a od niedawna coraz popularniejsze stały się spływy kajakowe wokół wyspy Wolin.

Świnoujście jest także rajem dla spacerowiczów i rowerzystów. Spacer brzegiem morza w stronę urokliwych niemieckich miasteczek Alhbeck i Heringsdorf jest równie cudowny, co przejście do latarni morskiej lub na falochrony w stronę wiatraka. A jest jeszcze fantastyczny Park Zdrojowy, wieża widokowa i oczywiście forty.

Rowerzyści nie tylko mogą przejechać się niezwykle urzekającym szlakiem wzdłuż wydm, daleko w głąb Niemiec, ale mają do dyspozycji kilka innych, równie atrakcyjnych tras, np. dookoła przepięknej wyspy Karsibór.

W każdym razie, jest bardzo wielu ludzi, którzy z przyjemnością powracają do Świnoujścia. Przede wszystkim ze względu na bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, dobrą ofertę noclegową i naprawdę mnóstwo atrakcji, których nie sposób posmakować w czasie tygodnia, a nawet dwóch tygodni wakacji.

Materiał powstał we współpracy z biurem NaWyspie.eu, które oferuje noclegi w województwie Zachodniopomorskim.