Jak rozpoznać zdradę partnerki?

W większości związków prędzej czy później pojawia się poważny kryzys. Bardzo często jego powodem jest zainteresowanie partnera lub partnerki inną osobą. Zainteresowanie to nie zawsze musi być równe zdradzie, dlatego warto umieć rozpoznać sygnały, które świadczą o tym, że nasza druga połowa ma romans i jej uczucia do nas znacznie osłabły.

Przyjaciel, nie-przyjaciel

Kiedy kobieta opowiada swojemu partnerowi o innym mężczyźnie, ten zazwyczaj jest zazdrosny, gdyż postrzega innego osobnika płci męskiej jako potencjalnego rywala bez względu na to, czy zagrożenie z jego strony jest realne. Należy jednak zapamiętać, że gdy partnerka nie ukrywa, że spotyka się z przyjacielem, nie usuwa pośpiesznie otrzymanych od niego wiadomości sms i maili, ani nie ma oporów przed spotkaniami w trójkę, można być spokojnym, gdyż mężczyzna ten jest jedynie jej przyjacielem. Jeśli jednak partnerka zaczyna ukrywać, że ma kontakt z innym mężczyzną, można zacząć podejrzewać, że ma ona coś na sumieniu. Niekoniecznie musi być to zdrada w rozumieniu seksu czy innej formy bliskości fizycznej, ale być może pojawiła się między nimi inna więź emocjonalna, niż ta, która powinna być między przyjacielem, a przyjaciółką.

Oznaki zdrady

Pierwsze oznaki zdrady z reguły nie są bardzo wyraźne. Może to być np. zamyślenie, brak skupienia w trakcie rozmowy z partnerem czy nieco częstsze wyjścia z domu. Z czasem oznaki te jest jednak coraz trudniej ukrywać. Wyciszony telefon, odpisywanie na sms-y w ukryciu, wychodzenie z telefonem nawet do toalety mogą być niepokojące – zwłaszcza wtedy, gdy zachowanie takie pojawiło się nagle i nie wynika z jakiegoś ważnego wydarzenia (np. oczekiwanie na bardzo ważny telefon od bliskiej osoby). Mężczyzn może martwić także to, gdy ich druga połowa zaczyna nagminnie wracać później z pracy, mimo że nie pracuje na nadgodziny lub gdy od dłuższego czasu coraz częściej wychodzi z domu sama – nie tylko bez partnera, ale również bez wspólnych znajomych.

Poprawa wyglądu

Każda kobieta chce ładnie wyglądać, jednak nie zawsze chęć ta powoduje, że przedstawicielka płci pięknej maluje się codziennie czy też nie zakłada innych butów, niż wysokie szpilki. Jeśli więc partnerka zaczyna bardziej, niż zwykle zwracać uwagę na swój wygląd, kupować więcej kosmetyków czy też nowych ubrań, może to być znak, że w jej życiu pojawił się nowy mężczyzna, któremu chce się spodobać. Gdy ukochana wychodziła wcześniej do pracy bez makijażu, a obecnie wstaje o godzinę wcześniej, żeby umyć i wysuszyć włosy, również można przypuszczać, że zmiana ta nie pojawiła się bez powodu. Jeśli większa dbałość o wygląd nie wiąże się z awansem, najprawdopodobniej wynika ona z chęci zwrócenia na siebie uwagi jakiegoś mężczyzny.

Nowa bielizna – ostatni etap

Powodem do niepokoju może być również znalezienie w szafie u partnerki nowej, seksownej bielizny. Martwiący może być też moment, w którym okazuje się, że jest to bielizna w stylu, jakiego partnerka nigdy wcześniej nie zakładała (np. skąpy komplet z koronki, zamiast preferowanej wcześniej sportowej bielizny z bezszwowej bawełny). Jeśli przez kilka dni ukochana nie pochwali się nowym nabytkiem lub nie będzie on prezentem dla najlepszej przyjaciółki, można podejrzewać, że został on kupiony z myślą o innym mężczyźnie. Gdy dodatkowo zaobserwuje się jeszcze nieuzasadniony spadek zainteresowania seksem ze strony partnerki, obawy o jej wierność zaczynają się nasilać. Oziębłość seksualna może oczywiście wynikać z innych przyczyn, lecz uważny mężczyzna dostrzeże, kiedy jest ona powodem stresu czy strachu przed ciążą, a kiedy jej powód leży gdzie indziej.

Jak być pewnym, że ona zdradza

Kobiety na ogół wiedzą jak ukryć zdradę. Próbują wszelkich technik, by odwrócić uwagę partnera od ich romansu – niekiedy panowie twierdzą nawet, że nigdy wcześniej nie układało im się tak dobrze z partnerką jak w momencie, gdy ta ich zdradzała, a oni nie mieli tego świadomości. Warto zaznaczyć, że stuprocentową pewność co do zdrady daje jedynie złapanie kochanków na gorącym uczynku, np. na randce w kawiarni lub na romantycznym spacerze. Gorące pocałunki, uściski lub pieszczoty są najlepszym potwierdzeniem przypuszczeń o zdradzie. Pewność co do zdrady dać mogą również sms-y czy maile, jednak czytanie cudzych wiadomości jest raczej naganną praktyką, której powinno się unikać jak najdłużej. Ponadto o zdradzie mogą nas poinformować znajomi, którzy zobaczą partnerkę w jednoznacznej sytuacji. Jednak to, czy zaufamy ich opowieści, jest już inną kwestią, gdyż tzw. “życzliwi” często mogą opowiadać nam o czymś, co nie jest do końca prawdą.

Nie ma więc uniwersalnej zasady jak rozpoznać zdradę partnerki. Na pewno nie warto doszukiwać się jej oznak za wszelką cenę. Właściwszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z ukochaną, która może rozwiać wątpliwości, co do jej romansu z innym mężczyzną czy też co do fascynacji i zauroczenia np. kolegą z pracy. Często finałem takiej rozmowy wcale nie jest rozstanie, ale wyjaśnienie sobie przyczyn, z których pojawiła się zdrada lub myśli o niej, a następnie wspólne rozwiązanie problemów i praca nad poprawieniem się dobrej relacji w związku.

zobacz więcej informacji na stronie http://www.bezpiecznyromans.pl.