Jak ograniczyć problemy z erekcją

Problemy z erekcją dotyczą całej populacji męskiej, bez względu na to, za jakiego mistrza sztuki seksualnej uważa się mężczyzna. Jest to związane po prostu z fizjologią człowieka – każdy mężczyzna może cierpieć z powodu zaburzeń wzwodu. Ważne jest, aby szybko rozpoznać, na czym polega problem i zapobiegać jego powtórzeniu się.

Kiedy problem ze wzwodem jest realny

Kłopoty z erekcją występują u wszystkich mężczyzn na świecie. Warto jednak wiedzieć, że jednorazowe problemy z zaburzeniami erekcji nie są jeszcze powodem do zmartwień, ponieważ ich powodów może być wiele, a one same niekoniecznie muszą stać się powtarzalne. Dla mężczyzn problem, który pojawi się kilkukrotnie, jest już powodem do ograniczenia swojego życia seksualnego, albo poszukiwania internetowych porad na to, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach. Tymczasem według lekarzy problemy z zaburzeniami erekcji mogą mieć miejsce dopiero wówczas, gdy 3/4 zbliżeń kończy się fiaskiem z powodu braku wzwodu.

Trzeba mieć świadomość, że choć stałe problemy z erekcją dotyczą zwykłe mężczyzn po skończeniu 50. roku życia, to jednak pojedyncze chwile słabości mogą zdarzać się w każdym wieku. Niekoniecznie musi to oznaczać chorobę. Co jednak istotne, przy męczącym czy niepokojącym dla mężczyzny problemie pomóc może po prostu wizyta u odpowiedniego specjalisty i zdiagnozowanie podłoża problemu.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Jeszcze 30 lat temu uważano, że wszelkie zaburzenia erekcji mogą wynikać z dwóch względów: wieku, albo kłopotów natury psychologicznej. Tymczasem dziś wiadomo, że na kłopoty z erekcją wpływa wiele innych czynników, a one same mogą oznaczać poważniejszy problem, dopiero tlący się w organizmie. Jeśli problem z erekcją występuje przez dłuższy czas, trzeba zwrócić się z nim do lekarza rodzinnego. On dokona wstępnej analizy problemu oraz ewentualnie zleci dodatkowe badania czy przekieruje do specjalisty.

Obecnie jednym z najczęstszych powodów spadku sprawności seksualnej jest nieprawidłowy tryb życia. Dieta, która obfituje w składniki pochodzenia zwierzęcego, podnosi również poziom cholesterolu we krwi, a ten znów wywołuje odkładanie się blaszki miażdżycowej w żyłach, w tym tych w obręczy biodrowej. Mała ilość ruchu i siedzący tryb życia mogą również zmniejszać chęć do zbliżeń seksualnych, a połączenie tego wszystkiego ze stresem powoduje niepełny wzwód.

Nadal niewykluczane są problemy natury psychologicznej. Sprawa ta jest jednak bardzo delikatna i często wymaga terapii indywidualnej, albo wspólnego pójścia z partnerem do seksuologa. Brak erekcji podczas zbliżenia negatywnie działa nie tylko na partnera, ale również na kobietę, która czuje się nieatrakcyjna i przyjmuje na siebie winę za niepowodzenie w zbliżeniu. To może wygaszać napięcie seksualne między kochankami, co w istocie prowadzi do rozmaitych zahamowań w tej strefie. W innych przypadkach kłopoty z erekcją mogą wynikać z problemów jeszcze zastałych z dzieciństwa, jak również mało urozmaiconego życia w sypialni.

Istotnym kierunkiem badań przy zaburzeniach erekcji jest sprawdzanie poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi. Wskazane jest to przede wszystkim przy osobach pijących alkohol, palących papierosy oraz z nadwagą. Często przyczyną stałych problemów z erekcją jest po prostu miażdżyca, która pojawia się w jednej z tętnic doprowadzających krew do członka. Oczywiście, nie należy również wykluczać występujących raczej w średnim wieku problemów z prostatą.

Leczenie problemów z erekcją

Aby prawidłowo leczyć problemy z erekcją, niezbędne jest zgłoszenie się do lekarza i odpowiednie zdiagnozowanie podstawy problemu. W tym przypadku leczy się raczej przyczyny, niż sam kłopot, głównie dlatego, że wyeliminowanie problemu pozwala na powrót do sprawności.

Wielu mężczyzn bez konsultacji z lekarzem sięga po farmakoterapię, głównie dostępną bez recepty. Może to być, zwłaszcza w przypadku starszych mężczyzn, krok do zepsucia sobie zdrowia. Leki wzmagające erekcję wpływają przede wszystkim na ciśnienie krwi i układ krwionośny, co w niektórych przypadkach może powodować poważne skutki uboczne.

Chcesz poczytać więcej? Zapraszamy na http://bezerekcji.pl.